TOMASZ WOJTKIEWICZ: PANDEMIA – SYGNAŁ “SPRAWDZAM” DLA BIZNESU I PRZEDSIĘBIORCÓW

Tomasz Wojtkiewicz

Prezes zarządu Nextbike

Z ogromnym wyzwaniem mierzy się obecnie Nextbike – w trakcie lockdownu rząd wprowadził zakaz użytkowania rowerów miejskich. Tą decyzją odciął tlen firmie, której trzonem działalności jest dostarczanie i prowadzenie samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy, zwraca uwagę na zależności w ekosystemie gospodarczym.

„Sytuacja jednego biznesu potrafi wpłynąć gigantycznie na szereg innych biznesów. I w naszym wypadku też to miało miejsce. Z racji tego, że spółka teraz jest w restrukturyzacji z powodów płynnościowych i innych włącznie z pandemią bardzo negatywnie wpłynęła na szereg naszych dostawców czy partnerów, którym siłą rzeczy nie możemy zapłacić tych pieniędzy. Więc my efektem domina zachwiejemy również ich płynnością”

Remedium na płynność może stanowić odpowiednie zabezpieczenie biznesu przed niespodziewanymi sytuacjami.

„Zysk to jest pojęcie, a kasa to fakt. I myślę, że w tym momencie to się najbardziej sprawdziło, że możemy być niesamowicie rentownym biznesem, ale bez odpowiedniego zabezpieczenia biznes prędzej czy później wpadnie w problemy i turbulencje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *